Genel

Halk oyunu gösterileri

Türk kültürünün değişmez bir parçası haline gelen halk oyunları, Türk folkrünün ve danslarının de temel taşlarını oluşturmaktadır. Yöresel oyunlar olarak da sıklıkla bahsedilen halk oyunları, dans ve kültürel giyimin de bir yansımasıdır. Dünyada da en çok çeşitliliği içerisinde bulundurulan halk oyunu gösterisi tadındaki kültürel ayrıntılar Türk’lerde sıklıkla yer almaktadır.

halk oyunları

Bir kütüphane içerisindeki kitapların çeşitliliği gibi halk oyunları da büyük bir kapsam içermektedir. Türkiye’de her bölgeye has, 4000’in üzerinde oyun bulunmaktadır. Her bölgenin kendine has oyunları, büyük bir zenginliğin de barındırılmasını sağlamaktadır.

Halk oyunlarının değişmez parçalarının en önemli unsurları da aynı zamanda giysileridir. Karadeniz’in horonuna uygun giysiler, Anadolu’nun kırmızı tonlarının baskınlığı, Ege’nin efeleri gibi birçok faktör bu zenginliği oluşturmaktadır. Danslar da giysiler kadar çeşitlilik göstermektedir. Günümüzde de halk oyunu gösterisi düzenleyen birçok organizasyon ekibi bulunmaktadır. Bu organizyon ekipleri, deneyimli kadrolarla halk oyunu gösterisi gerçekleştirmektedir. En seçkin salonlarda birçok halk oyunu gösterisi gerçekleştirilerek, özel günleriniz daha renkli bir hal alabilir. İstanbul Halk Oyunları, Türkiye’nin en kalabalık ekiplerinden bir tanesini de oluşturmaktadır aynı zamanda. Profesyonel ekip oluşumları ile horon ekipleri, halay ekipleri, efeler, çayda çıra ekipleri ve bar ekipleri görsel bir şöleni sizlerin önünüze sermektedir.

Halk oyunları hizmetleri ile görselliğin eşsiz bir bütünlük ve uyumla birleştiği gösteriler soluğunuzu kesmektedir. Bütün bu hizmetlerden yararlanmak içinse sadee bir telefon yeterlidir. Folklor ekibi, halk oyunu ekibi kiralama için folklorekibi.com hizmetinizdedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s