Genel

Konveyör Sİstemleri

Merhabalar. Öncelikle konveyör nedir? Sizlere biraz bundan bahsedelim.

Konveyör nedir? Konveyor, yük taşımak için kullanılan bir aktarma mekanizması olarak bilinmektedir. Yükleri ve araçları taşımak için kullanılan bu mekanizma, havadan veya yerden taşıma sağlamaktadır. Konveyörün kapalı devre çalışan ve devamlı aktarma mekanizması olduğu da bilinmektedir. Bir diğer rekli tanımıyla sütaşıma aracı olarak da bilinmektedir.

KBT Konveyor

Kullanım alanları genellikle havayollarının bagaj taşıma işlemleri veyahut silolarda tahıl taşıma işlemlerinin gerçekleştirildiği yerlerdir. Kullanım alanları genişletilmek istenirse maden ocaklarında kömür taşımak için kullanıldığı da söylenebilir. Maden filizlerini nakletmek için de yine konveyorden faydalanılmaktadır. Çalışma prensipleri ise konveyörlerin yükleme ve boşaltma noktaları arasında gerçekleşen hareketleri ile başlar. Yer çekimi kuvveti, hayvan, titreşim, insan gücü, motorla çalışan kayışlar, insan gücü, zincirler veya kablolar bu hareketlerin meydana gelmesini sağlamaktadır.

Konveyör çeşitleri de kendi içerisinde alt kategorilere ayrılmaktadır. Sektörlere göre, ana konveyor çeşitleri, kullanım alanlarına göre, bant tiplerine göre ve raflara göre bu çeşitlendirmeler yapılmaktadır. Sektörlere göre çeşitlendirilen konveyorler: Talaş, mermer sanayi, metal, hava, matbaa, tekstil, gıda, otomotiv, lojistik, ilaç, beyaz eşya, kargo sektörü. Ana çeşitler incelenmek istenildiğinde şu seçenekler karşımıza çıkmaktadır: tavalı, vidalı, vibrasyonlu, döber tabla, rulolu, bantlı, teleskopik, 90-180 derece dönüş. Kullanım alanları gözetildiğinde de yine konveyörler 7 çeşittir. Bunlar: metal dedektörü, inkjet, paket ve kasa, sınıflandırma, biriktirme, şişe ve ağır yüktür. Bant tiplerine göre çeşitler kauçuk bantlı, esnek, telbantlı, modüler bantlı ve zincirlidir.

Konveyör sistemleri nereden alınır? Kovyeyor fiyatları ne kadar? Konveyor siparişi nasıl verilir? Gibi arayışlarınız için önermiş olduğumuz kbtkonveyor.com ‘u tercih edebilirsiniz. Kendileri, kendi sektörlerinde bulunan müşteri kitlesinin ihtiyaçlarını mümkün olan en iyi şekilde karşılayabilecek nitelikte, güvenilir bir firmadır. Türkiye’nin farklı bölgelerinden sipariş alan bu firma, alanında işini özveriyle yapmaya devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s