Genel

Binalar için enerji kimlik belgesi – Ekb

Binalar için enerji kimlik belgesi – Ekb alımı konusunda arayış içerisinde iseniz, doğru yerde olduğunuza emin olabilirsiniz. Binalar için enerji verimliliği nasıl ölçülür? Bina enerji verimliliği ne anlama gelir? Binalar için enerji verimliliğinin önemi, konut sahibi olmak isteyen ya da konut sahibi olan kişiler için giderek artmaktadır. Çünkü enerjiden tasarruf etmek demek bütçenin daha ekonomik bir şekilde kullanılması demektir. Binalarda enerji performansının ölçülmesi sonucu, hazırlanan ekb yani bina enerji kimlik belgesi olarak adlandırılmaktadır. Bu belgenin hazırlanmasında ve binalarda enerji performansının ölçülmesindeki ana amaç, sera gazlarının daha sınırlandırılabilir olmasını sağlamaktır.

Binalar için enerji kimlik belgesi – Ekb

Avrupa birliğinin bundan 9 sene önce yani 2008 yılında zorunlu kıldığı ekb sistemi, ülkemizde ise 2011 yılında zorunlu kılınmıştır. Ekbinin bir diğer önemli noktası ise dış iklim şartları ile iç mekan gereksinimlerini giderebiliyor olmaktır. Bütün bir değerlendirme sunan ekb bu noktada tasarrufun önünü açmaktadır. Minimum performans ve harcamalarla artık daha iyi ısıtma ve soğutma sistemleri kurulabilir olacaktır. Bina Enerji Kimlik bu noktada uzman mühendislerce sizlerin binanızın denetimden geçirilmesini sağlamaktadır. Bu açıdan enerji kimlik belgesi, binalar için büyük önem arz etmektedir. Bu belgeye sahip olmak ise, szutest.com.tr aracılığıyla mümkün olacaktır.

Belgelendirme kuruluşlarının giderek arttığı günümüzde, genel olarak daha köklü ve işini tutkuyla yapan kuruluşlar tercih edilmektedir. Ce belgesi alımı, periyodik muayene, periyodik kontrol ve diğer farklı hizmetler sunan szutest.com.tr, sorumluluk almanın bilincinde olan, akılcı ve üretken, özgüveni yüksek çalışanlara sahip bir kuruluştur. Sizler de ce belgesi, ekb alımına yönelik, periyodik muayene, periyodik kontrol ve diğer konularda kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s