Genel

En sık rastlanan boşanma sebepleri

En Sık Rastlanan Boşanma Sebepleri

Boşanmalara günümüzde sıklıkla rastlanıyor. Bu boşanmaların nedenleri de kendi aralarında ayrılıyor. Sıklıkla rastlanan belirli nedenler öne çıkıyor. Sebep ne olursa olsun, boşanma konusu netleştiğinde ve kesin karar verildiğinde bir boşanma avukatı bulunmalıdır. Avukat seçimi yapılırken de mutlaka detaycı davranılmalı ve alanındaki yeterliliği sorgulanmalıdır.

2

Aldatılma Boşanma Sebebi Midir?

Aldatılma konusu sıklıkla gündeme gelen bir konu olmakla beraber her zaman boşanmaya neden olmayabiliyor. Eşler arası sadakat evliliğin temelidir. Bu eskiden beri böyle olsa da, son dönemlerde sıklıkla özellikle kadınların affetmeyi tercih ettikleri gözlemleniyor. Affetmeyi seçenlerin bir bölümü yeniden aldatılma tecrübesini yaşasalar da bir kısmı bu kararlarından pişman olmuyor. Kadınların çocukları olması halinde aldatılmayı affetme tercihlerine daha sık rastlanıyor. Aldatılmış olmak, kişinin boşanma davası açma hakkına sahip olmasına neden olan bir etkendir. Bu durumun kanıtlanması mahkemede istenecektir. Bu tarz bir davada Bakırköy boşanma avukatı etkin bir şekilde yardımcı olabilir.

Boşanmalarda Aldatan Tarafın Durumu

Eşlerden birinin aldatması halinde, aldatılan kişinin dava açması halinde aldatan taraf oldukça zor bir durumda kalır. Aldatılan tarafın açacağı dava için avukata ihtiyacı vardır. İddialarını, kanıtlarını ve taleplerini doğru bir biçimde betimleyerek mahkemeye sunan avukat, en iyi sonuca giden süreci başlatacaktır. Aldatan taraf ise tazminat ödemek ile karşı karşıya kalabilir. Delillerin güçlülüğü nispetinde bu tazminat miktarı artabilir. Böyle bir hataya düşmüş ve bu durumu yaşayan kişiler de mutlaka boşanma avukatı ile anlaşarak yardım almalıdır. Sonuçların zararsız veya en az zararla oluşması için bu şarttır.

Boşanmalarda Çocukların Velayetleri Kime Verilir?

Boşanma davalarında, belirli bir yaşın altında bulunan çocuklar, anne ilgisine muhtaç olmaları nedeni ile genellikle annelerine verilirler. Ancak bu kuralın geçerli olmadığı durumlarda söz konusu olabilmektedir. Annenin sağlığı, akıl sağlığı ve hayat biçimi gibi konular bu noktada olumsuz etken olarak öne çıkabilir. Mahkemeler daima çocukların psikolojisini ve geleceklerini düşünerek karar verir. Bu nedenle velayet davalarında her iki tarafın da hayatları dikkatle incelenir. Bu tarz davalarda velayeti her iki taraf da talep ediyorsa, muhakkak iyi bir avukat desteğine ihtiyaçları vardır.

Boşanmalarda Hangi Şartlarda Tazminat Alınır?

Boşanma davalarında bazı durumlar tazminatı gerektirebilir. Bu hususların başında, onuru şerefi zedeleme, aldatma ve şiddet sayılabilir. Bu gibi nedenlerle boşanma davası açan kişiler tazminat talep edebilirler. Maddi ve manevi zarar görülmesi halinde tazminat hakkı doğacaktır. Bakırköy boşanma avukatı bu konularda yetkin ve donanımlıdır. Tazminat talep eden veya edilen kişiler, en iyi şekilde kendilerini mahkemede ortaya koyabilmek adına danışabilirler.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s